PRE NÁŠ DOM

Kontakt

Pre náš dom, o. z.

Bojnická 18

831 04 Bratislava

www.prenasdom.sk

www.ozprenasdom.sk

Odber magazínu

Systémy zasklievania zvyšujú komfort bývania

Zasklenie balkóna alebo lodžie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou revitalizácie panelových sídlisk a stále častejšie majú oň záujem aj klienti z bytových či rodinných domov. Moderné systémy zasklievania v kombinácii hliníka a skla predstavujú veľmi elegantný spôsob, ako rozšíriť úžitkovú plochu bytu a umožniť celoročné využitie jeho vonkajšej časti. Zároveň chránia proti hluku, prachu, exhalátom a extrémnym teplotám, znižujú náklady na vykurovanie a zvyšujú bezpečnosť. Jednotkou medzi českými výrobcami systémov zasklievania s dosahom aj na Slovensko je spoločnosť ALUMISTR SE, ktorú jej švédsky majiteľ založil pred 16 rokmi v Hrušovanoch pri Brne.

Škandinávia má s ochranou otvorených obytných priestorov proti nepriazni počasia dlhodobé skúsenosti, ktoré sa podarilo preniesť aj na slovenský trh a ďalej rozvinúť. Spoločnosť ALUMISTR začínala ako výrobca rámového systému, ale vsadila na inovácie a vývoj nových produktov s cieľom zvýšiť užívateľský komfort a zabezpečiť maximálnu variabilitu konštrukčných riešení. Postupne vyvinula už sedem vlastných systémov zasklievania, zároveň vyrába aj hliníkové zábradlie, zimné záhrady a interiérové priečky. Súčasťou ponuky sú rôzne doplnky k systémom zasklievania: elegantné hliníkové dvere, tieniaca technika, sušiaky na bielizeň, hrantíky na kvety, držiaky na satelit a iné. Klienti tak majú zaručený výber z najširšieho sortimentu na slovenskom trhu a môžu si zvoliť riešenie priamo na mieru ich potrebám.

Pre balkóny a lodžie je dnes najobľúbenejšie bezrámové zasklenie tvorené sklenými tabuľami s transparentným tesnením medzi sklami, čo opticky vytvára dojem celosklenenej plochy. Obyvatelia bytov v panelových domoch na tomto riešení oceňujú predovšetkým elegantný dizajn a vysokú funkčnosť. K výhodám moderných zasklievacích systémov patrí jednoduché ovládanie, dlhá životnosť a bezúdržbová prevádzka, je možné ich aj uzamykať a sú vybavené inteligentným riešením odtoku vody drenážnymi otvormi. ALUMISTR používa najkvalitnejšie antikorové spojovacie materiály, vlastné oplechovanie a silikóny, vďaka čomu poskytuje až desaťročnú záruku na zrealizované dielo.

Systémy zasklievania možno inštalovať aj na pôvodné železné zábradlie, ale najviac vyniknú ich prednosti v kombinácii so zábradlím z hliníka. Riešenie spoločnosti ALUMISTR umiestňuje zábradlie na hliníkových konzolách pred existujúci podestu, čím rozširuje plochu balkóna či lodžie. Obyvateľom bytov sa tak vracia úžitková plocha, o ktorú ich pri revitalizácii pripravuje zateplenie. Navyše ide o veľmi estetické riešenie. Hliníkové zábradlie možno doplniť skleneným priezorom, ktorý umožňuje výhľad aj pri sedení a súčasne zachováva súkromie. Na výber sú výplne hliníkových rámov v rôznych dekóroch a farbách vrátane bezpečnostného skla. Konštrukčné systémy si poradia i s balkónmi atypických tvarov a zábradlie môžu doplniť aj bočné steny, ktoré chránia proti vetru a poskytujú viac súkromia.

Veľká pozornosť sa vždy venuje kvalite montáže. Hliníkové systémy spoločnosti ALUMISTR sú distribuované prostredníctvom siete troch desiatok vyškolených obchodných partnerov a koncovým zákazníkom sa môžu dodávať výlučne vrátane montáže, čo zaručuje výslednú kvalitu diela a plnú funkčnosť konštrukcie. Každý balkón alebo lodžia má originálne rozmery, preto sa musí individuálne zamerať a diely sa vyrábajú presne na mieru. ALUMISTR zaisťuje montáž v rámci Juhomoravského kraja a najnovšie ponúka aj samostatnú stavbu balkónov z hliníkových profilov.

S osvedčenými konštrukčnými riešeniami spoločnosti ALUMISTR sa dnes stretnete nielen na Slovensku, výnimkou nie sú ani celé sídliská revitalizované s pomocou hliníkových systémov tejto značky. Okrem slovenského a českého trhu má ALUMISTR obchodné zastúpenie aj v Poľsku, Švédsku a Nórsku.

S kompletnou ponukou sa môžete zoznámiť na stránkach www.alumistr.sk.