PRE NÁŠ DOM

Kontakt

Pre náš dom, o. z.

Bojnická 18

831 04 Bratislava

www.prenasdom.sk

www.ozprenasdom.sk

Odber magazínu

Aj Rómeo s Júliou by siahli po lodžii

Pamätáte si slávnu balkónovú scénu v Shakespearovej dráme Rómeo a Júlia? Kedysi bol totiž balkón výsadou bohatých ľudí, zdobil dom a reprezentoval spoločenské postavenie svojich majiteľov. Neskôr sa priblížil skôr k ľudovej pavlači a jeho využitie bolo rýdzo praktické: odkladisko zmetákov a vedierok, miesto pre sušenie bielizne.

Až nedávno sa balkón premenil na priestor ako stvorený pre tých, ktorí si chcú  užívať súkromie domova a zároveň dovidieť za „jeho prah“. Ako miesto posedenia a odpočinku sa stal samozrejmou súčasťou moderného bývania.

Bohužiaľ nie všetci sa z neho môžu tešiť. Vzhľadom na vek mnohých tehlových a panelových domoch sa balkón premenil na životu nebezpečné miesto, kam možno vstúpiť len na vlastné nebezpečenstvo. Zastarané konštrukcie, o ktoré sa dlhé desaťročia nikto nestaral, ohrozuje zatekanie, narušená statika, korózia, porušenie omietky, opotrebovanie podláh a plesne.

Pracovňa alebo detská Herňa?

Našťastie možno havarijný stav ľahko vyriešiť, ideálne celkovou rekonštrukciou a nahradením  balkónov lodžiami. Lodžie REVITALSTAV SK majú silneodolnú betónovú konštrukciu, takže ďalších 60 rokov sa nemusíte starať o údržbu. Naviac ušetríte na energiách, pretože použité technológie zabraňujú vzniku tepelného mosta. Čo ďalšie takouto výmenou získate? Predovšetkým si zväčšíte byt, pretože plocha lodžie je oproti zavesenému balkónu dvojnásobná. A čo ešte len, keď sa rozhodnete nechať ju zaskliť! V tej chvíli sa premení na regulárnu časť bytu s možnosťou celoročného užívania. Bude len na vás, či ju využijete ako oázu pokoja, kam si možno zaliezť s knihou, kozmetické zákutie, herňu pre deti, skúšobňu  pre potomka, ktorý potrebuje doma cvičiť na hudobný nástroj, alebo trebárs ako pracovňu.

 

Existujúce balkóny

Prefabrikované lodžie

Úžitková plocha

2,5 m2

5,4 m2

Rozmery

0,8 x 0,4 x 24 x 0,9 m

3,6 x 1,45 m

Životnosť

30 rokov max.

60 rokov max.

Bezpečnosť

Výrazná korózia, vyčerpaná životnosť, často havarijní stav

Staticky bezpečné - nezáväznosť na panelový objekt

Vzhľad

Nepriaznivý

Tvarové a farebné varianty - lepší vzhľad objektu

Cena bytu

Nepriaznivá vzhľadom k fyzickému opotrebeniu

Zvýšenie tržnej ceny presahujúca náklady na výstavbu

Údržba

Obtiažná

Železobetónové konštrukcie nevyžadujú údržbu

Kompletácia

Nieje možná

U železobetónového zábradlia je možné zaskliť lodžie

Priebeh výstavby

Pôvodný stav domu pred začatím prác - nevyhovujúce balkóny

 

Montáž prefabrikovaných dielcov lodžií a ich ukotvenie oceľovými kotvami

     
Kompletizácia  zvoleného typu betónového zábradlia na základnú konštrukciu  

Finálne prevedenie lodžií - farebný náter zjednotí celkový vzhľad domu

     

Aký typ lodžie by sa vám hodil?

betónové zábradlie,

pravouhlé rohy

 

 

betónové zábradlie,

skosené rohy

 

 

oceľové zábradlie,

pravouhlé rohy

 

 

oceľové zábradlie, 

skosené rohy

 

 

PRERUŠENIE TEPELNÉHO MOSTA

Prefabrikované prvky sú po celej dĺžke dilatované od obvodového plášťa 5-8 cm medzerou v závislosti na nerovnosti objektu. Táto medzera je pri inštalácií  KZS priebežne vyplnená izolantom a prekrytá KZS. Nová lodžia tak nevytvára na rozdiel od existujúcich konštrukcií tepelný most a stačí ju iba opatriť náterom podľa farebného riešenia.

Zhodnoťte svoj byt

Takže byt so starým, otlčeným a hrdzavým balkónom, alebo s veľkou, modernou lodžiou v perfektnom stave? Čo by ste si ako záujemcovia o nové bývanie vybrali? Ako majitelia iste tušíte, ako výrazne takouto investíciou zhodnotíte cenu bytu.

Možno vás trápi otázka, či sa takáto výmena dá uskutočniť na vašom dome? Stačí si dohodnúť konzultáciu s odborníkmi z firmy REVITALSTAV SK, s. r. o., ktorí vám radi odporučia najvhodnejšie riešenie. Môžete sa spoľahnúť, že bude certifikované, stopercentne bezpečné a v praxi vyskúšané.

Atá najlepšia správa na koniec – lodžiu si môžete zaobstarať dokonca aj v prípade, že váš dom žiadne balkóny ani lodžie nikdy nemal! Spoločnosť REVITALSTAV SK, s. r. o. vám ju aj napriek tomu dokáže zrealizovať do 6 týždňov.

Lodžia pre každý byt

   

Už viac ako 10.000 realizací lodžií
Naše realizácie nájdete nielen na Slovensku ale aj v Českej republike
Držiteľ certifikátu ISO 9001, 14001 a TASUS

REVITALSTAV SK s.r.o.  
www.revitalstav.sk
Tel.: 0917 728 100